Alginet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alginet
Spanjisht : Villa de Alginet
Komunë
Stema_figuraBandera d'Alginet.svg
Vendndodhja
Alginet is located in Spanjë
Alginet
Alginet

Koordinatat: 39°15′45″V 0°28′6″P / 39.26250°V 0.46833°P / 39.26250; -0.46833

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Ribera Alta
Kryetari i Bashkisë Jesús Boluda (2011)
Partia BLOC-Compromís
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.1 km2
Lartësia 150 m (m.n.d.)
Popullsia 13068 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 33 BC
Vendasit Alginetí, alginetina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46230
Koordinatat 39° 15′ 45″ Veri

0° 28′ 6″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.alginet.es


Alginet është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera Alta, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Alginet ka 13068 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 24.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]