Almussafes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Almussafes
Qytet
Vendndodhja
Almussafes is located in Spanjë
Almussafes
Almussafes

Koordinatat: 39°17′25″V 0°24′53″P / 39.29028°V 0.41472°P / 39.29028; -0.41472

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Ribera Baixa
Kryetari i Bashkisë Albert Girona (2009)
Partia BNV
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.77 km2
Lartësia 30 m (m.n.d.)
Dendësia 760 (2,000/sq mi) banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46440
Koordinatat 39° 17′ 25″ Veri

0° 24′ 53″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.almussafes.es


Almussafes është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera Baixa, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Almussafes ka 8189 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 10.77 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]