Castielfabib

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Castielfabib
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Castielfabib is located in Spanjë
Castielfabib
Castielfabib

Koordinatat: 40°7′50″V 1°18′16″P / 40.13056°V 1.30444°P / 40.13056; -1.30444

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Rincón de Ademuz
Kryetari i Bashkisë Eduardo Aguilar Villalba
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 106.3 km2
Lartësia 927 m (m.n.d.)
Popullsia 232 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Castielero, castielera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46141
Koordinatat 40° 7′ 50″ Veri

1° 18′ 16″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.castielfabib.es


Castielfabib është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Rincón de Ademuz, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Castielfabib ka 232 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 106.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]