Gilet, Valencia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gilet, Valencia
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Gilet, Valencia is located in Spanjë
Gilet, Valencia
Gilet, Valencia

Koordinatat: 39°40′45″V 0°19′18″P / 39.67917°V 0.32167°P / 39.67917; -0.32167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Camp de Morvedre
Kryetari i Bashkisë María Concepción Borrell Gascón
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.3 km2
Lartësia 76 m (m.n.d.)
Popullsia 2725 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Giletà, giletana
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46149
Koordinatat 39° 40′ 45″ Veri

0° 19′ 18″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.gva.es/gilet


Gilet, Valencia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Camp de Morvedre, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Gilet, Valencia ka 2725 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 11.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]