Almoines

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Almoines
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Almoines is located in Spanjë
Almoines
Almoines

Koordinatat: 38°56′36″V 0°10′56″P / 38.94333°V 0.18222°P / 38.94333; -0.18222

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Safor
Kryetari i Bashkisë Vicent Ribes Albert
Partia BLOC
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.1 km2
Lartësia 34 m (m.n.d.)
Popullsia 2339 banorë
Dendësia 1,100 (2,900/sq mi) banorë/km2
Të dhëna të tjera
Vendasit Almoiner, almoinera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46723
Koordinatat 38° 56′ 36″ Veri

0° 10′ 56″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.almoines.es


Almoines është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Safor, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Almoines ka 2339 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 2.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]