Algar de Palancia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Algar de Palancia
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Algar de Palancia is located in Spanjë
Algar de Palancia
Algar de Palancia

Koordinatat: 39°46′53″V 0°21′58″P / 39.78139°V 0.36611°P / 39.78139; -0.36611

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Camp de Morvedre
Kryetari i Bashkisë Juan Arnal Font
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.2 km2
Lartësia 204 m (m.n.d.)
Popullsia 583 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Algarí/-ina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46593
Koordinatat 39° 46′ 53″ Veri

0° 21′ 58″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.gva.es/algardepalancia/


Algar de Palancia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Camp de Morvedre, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Algar de Palancia ka 583 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 13.2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]