Cotes, Valencia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cotes, Valencia
Komunë
Vendndodhja
Cotes, Valencia is located in Spanjë
Cotes, Valencia
Cotes, Valencia

Koordinatat: 39°4′15″V 0°34′27″P / 39.07083°V 0.57417°P / 39.07083; -0.57417

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Ribera Alta
Kryetari i Bashkisë José Gonzálvez Ramón
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.3 km2
Lartësia 33 m (m.n.d.)
Popullsia 378 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Coter, cotera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46294
Koordinatat 39° 4′ 15″ Veri

0° 34′ 27″ Perëndim

Faqja Zyrtare just.gva.es


Cotes, Valencia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera Alta, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Cotes, Valencia ka 378 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 6.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]