Casas Bajas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Casas Bajas
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Casas Bajas is located in Spanjë
Casas Bajas
Casas Bajas

Koordinatat: 40°1′24″V 1°15′46″P / 40.02333°V 1.26278°P / 40.02333; -1.26278

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Rincón de Ademuz
Kryetari i Bashkisë Vicente Manuel Bes Aloy
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.6 km2
Lartësia 650 m (m.n.d.)
Popullsia 231 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Casasbajero, casasbajera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46146
Koordinatat 40° 1′ 24″ Veri

1° 15′ 46″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.casasbajas.es
Casas Bajas, Rincón de Ademuz (Valencia, España)

Casas Bajas është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Rincón de Ademuz, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Casas Bajas ka 231 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 22.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]