Cheste

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cheste
Komunë
noform
Vendndodhja
Cheste is located in Spanjë
Cheste
Cheste

Koordinatat: 39°28′47″V 0°41′4″P / 39.47972°V 0.68444°P / 39.47972; -0.68444

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Hoya de Buñol
Kryetari i Bashkisë David Domenech Perez(2007)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 71.4 km2
Lartësia 110 m (m.n.d.)
Popullsia 8127 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Chestano/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46380
Koordinatat 39° 28′ 47″ Veri

0° 41′ 4″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.cheste.es


Cheste është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Hoya de Buñol, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Cheste ka 8127 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 71.4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]