Canals, Valencia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Canals, Valencia
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Canals, Valencia is located in Spanjë
Canals, Valencia
Canals, Valencia

Koordinatat: 38°57′40″V 0°35′6″P / 38.96111°V 0.58500°P / 38.96111; -0.58500

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Costera
Kryetari i Bashkisë Ricardo Cardona (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.9 km2
Lartësia 160 m (m.n.d.)
Popullsia 13941 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Canalí(catalán) Canalense (castellano)
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46650
Koordinatat 38° 57′ 40″ Veri

0° 35′ 6″ Perëndim


Canals, Valencia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Costera, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Canals, Valencia ka 13941 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 21.9 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]