Agullent

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Agullent
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Agullent is located in Spanjë
Agullent
Agullent

Koordinatat: 38°49′20″V 0°32′51″P / 38.82222°V 0.54750°P / 38.82222; -0.54750

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Vall d'Albaida
Kryetari i Bashkisë Jesús Pla Herrero
Partia BLOC
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.2 [1] km2
Lartësia 360 m (m.n.d.)
Popullsia 2418 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Agullentí, agullentina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46890
Koordinatat 38° 49′ 20″ Veri

0° 32′ 51″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.agullent.net


Agullent është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vall d'Albaida, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Agullent ka 2418 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 16.2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]