El Palomar, Valencia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
El Palomar, Valencia
Komunë
Stema_figuraBandera del Palomar.svg
Vendndodhja
El Palomar, Valencia is located in Spanjë
El Palomar, Valencia
El Palomar, Valencia

Koordinatat: 38°51′13″V 0°30′10″P / 38.85361°V 0.50278°P / 38.85361; -0.50278

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Vall d'Albaida
Kryetari i Bashkisë Jordi Vila Vila
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.8 km2
Lartësia 192 m (m.n.d.)
Popullsia 555 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Palomerenc, palomerenca
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46891
Koordinatat 38° 51′ 13″ Veri

0° 30′ 10″ Perëndim

Faqja Zyrtare {{URL|example.com|optional display text}}


El Palomar, Valencia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vall d'Albaida, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. El Palomar, Valencia ka 555 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 7.8 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]