Chella, Valencia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chella
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Chella is located in Spanjë
Chella
Chella

Koordinatat: 39°2′40″V 0°39′38″P / 39.04444°V 0.66056°P / 39.04444; -0.66056

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Canal de Navarrés
Kryetari i Bashkisë Pablo Seguí Granero (2007)
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 43.5 km2
Lartësia 219 m (m.n.d.)
Popullsia 2860 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Chellino, chellina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46821
Koordinatat 39° 2′ 40″ Veri

0° 39′ 38″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.chella.es


Chella është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Canal de Navarrés, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Chella ka 2860 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 43.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]