Alfafar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alfafar
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Alfafar is located in Spanjë
Alfafar
Alfafar

Koordinatat: 39°25′20″V 0°23′26″P / 39.42222°V 0.39056°P / 39.42222; -0.39056

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Horta Sud
Kryetari i Bashkisë Emilio Muñoz García
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.1 km2
Lartësia 6 m (m.n.d.)
Popullsia 20655 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Alfafarenc, alfafarenca
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46910
Koordinatat 39° 25′ 20″ Veri

0° 23′ 26″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.alfafar.com


Alfafar është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Horta Sud, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Alfafar ka 20655 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 10.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]