Bellreguard

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellreguard
Komunë
Vendndodhja
Bellreguard is located in Spanjë
Bellreguard
Bellreguard

Koordinatat: 38°56′47″V 0°9′45″P / 38.94639°V 0.16250°P / 38.94639; -0.16250

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Safor
Kryetari i Bashkisë Jaume Ascó
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.9 km2
Lartësia 15 m (m.n.d.)
Popullsia 4647 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Bellreguardí, bellreguardina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46713
Koordinatat 38° 56′ 47″ Veri

0° 9′ 45″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.bellreguard.net


Bellreguard është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Safor, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Bellreguard ka 4647 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 2.9 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]