Almiserà

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Almiserà
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Almiserà is located in Spanjë
Almiserà
Almiserà

Koordinatat: 38°54′55″V 0°17′6″P / 38.91528°V 0.28500°P / 38.91528; -0.28500

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Safor
Kryetari i Bashkisë Vicente M. Miñana Martínez
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.4 km2
Lartësia 75 m (m.n.d.)
Popullsia 294 banorë
Dendësia 40 (100/sq mi) banorë/km2
Të dhëna të tjera
Vendasit Almiseratí, almiseratina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46726
Koordinatat 38° 54′ 55″ Veri

0° 17′ 6″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://www.just.gva.es/pls/civisc/p_civis.municipios?codcat=46033


Almiserà është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Safor, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Almiserà ka 294 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 7.4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]