Carrícola

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Carrícola
Komunë
Vendndodhja
Carrícola is located in Spanjë
Carrícola
Carrícola

Koordinatat: 38°50′26″V 0°28′17″P / 38.84056°V 0.47139°P / 38.84056; -0.47139

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Vall d'Albaida
Kryetari i Bashkisë Susana Chafer Nacher
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.6 km2
Lartësia 425 m (m.n.d.)
Popullsia 82 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Carricolí, carricolina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46869
Koordinatat 38° 50′ 26″ Veri

0° 28′ 17″ Perëndim

Faqja Zyrtare Webfaqja zyrtare


Carrícola është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vall d'Albaida, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Carrícola ka 82 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 4.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]