La Font de la Figuera

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Font de la Figuera
Komunë
Vendndodhja
La Font de la Figuera is located in Spanjë
La Font de la Figuera
La Font de la Figuera

Koordinatat: 38°48′20″V 0°52′46″P / 38.80556°V 0.87944°P / 38.80556; -0.87944

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Costera
Kryetari i Bashkisë Santiago Micó Rivera (2003)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 84.34 km2
Lartësia 553 m (m.n.d.)
Popullsia 2240 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Fuentehiguerense
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46630
Koordinatat 38° 48′ 20″ Veri

0° 52′ 46″ Perëndim

Faqja Zyrtare Webfaqja zyrtare


La Font de la Figuera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Costera, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. La Font de la Figuera ka 2240 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 84.34 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]