El Puig

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
El Puig
Komunë
noform
El Puig with its two wooded hills and the monastery in the centre
Stema_figuraBandera del Puig.svg
Vendndodhja
El Puig is located in Spanjë
El Puig
El Puig

Koordinatat: 39°35′22.52″V 0°18′11″P / 39.5895889°V 0.30306°P / 39.5895889; -0.30306

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Horta Nord
Kryetari i Bashkisë José Miguel Tolosa Peiró
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.8 km2
Lartësia 50 m (m.n.d.)
Popullsia 8.893 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Pugenc, pugenca
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46540
Koordinatat 39° 35′ 22.52″ Veri

0° 18′ 11″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://pista.dva.gva.es/ppal/Main?ISUM_Portal=303


El Puig është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Horta Nord, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. El Puig ka 8.893 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 26.8 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]