Alfara de la Baronia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alfara de la Baronia
Qytet
Stema_figuraBandera d'Alfara de la Baronia.svg
Vendndodhja
Alfara de la Baronia is located in Spanjë
Alfara de la Baronia
Alfara de la Baronia

Koordinatat: 39°45′32″V 0°21′10″P / 39.75889°V 0.35278°P / 39.75889; -0.35278

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Camp de Morvedre
Kryetari i Bashkisë José E. Terrádez Navarro
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.7 km2
Lartësia 70 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46594
Koordinatat 39° 45′ 32″ Veri

0° 21′ 10″ Perëndim

Faqja Zyrtare Faqja zyrtare


Alfara de la Baronia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Camp de Morvedre, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Alfara de la Baronia ka 518 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 11.7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]