Emperador, Valencia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Emperador, Valencia
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Emperador, Valencia is located in Spanjë
Emperador, Valencia
Emperador, Valencia

Koordinatat: 39°33′24″V 0°20′26″P / 39.55667°V 0.34056°P / 39.55667; -0.34056

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Horta Nord
Kryetari i Bashkisë Francisco Gimeno Raimundo
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 0.03 km2
Popullsia 467 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Venter, ventera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46135
Koordinatat 39° 33′ 24″ Veri

0° 20′ 26″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.emperador.es


Emperador, Valencia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Horta Nord, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Emperador, Valencia ka 467 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 0.03 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]