Carcaixent

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Carcaixent
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Carcaixent is located in Spanjë
Carcaixent
Carcaixent

Koordinatat: 39°7′20″V 0°26′56″P / 39.12222°V 0.44889°P / 39.12222; -0.44889

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Ribera Alta
Kryetari i Bashkisë Lola Botella Arbona (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 59.3 km2
Lartësia 21 m (m.n.d.)
Popullsia 21973 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Carcaixentí, carcaixentina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46740
Koordinatat 39° 7′ 20″ Veri

0° 26′ 56″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.carcaixent.es


Carcaixent është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera Alta, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Carcaixent ka 21973 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 59.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]