Alboraya

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Alboraya
Spanjisht : Alboraya/Alboraia
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Alboraya is located in Spanjë
Alboraya
Alboraya

Koordinatat: 39°30′0″V 0°21′8″P / 39.50000°V 0.35222°P / 39.50000; -0.35222

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Horta Nord
Kryetari i Bashkisë Miguel Chavarria
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.3 km2
Lartësia 5 m (m.n.d.)
Popullsia 22174 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Alborayense, Chufero/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46120
Koordinatat 39° 30′ 0″ Veri

0° 21′ 8″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.alboraya.org


Alboraya është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Horta Nord, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Alboraya ka 22174 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 8.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]