Fortaleny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Fortaleny
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Fortaleny is located in Spanjë
Fortaleny
Fortaleny

Koordinatat: 39°11′0″V 0°18′51″P / 39.18333°V 0.31417°P / 39.18333; -0.31417

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Ribera Baixa
Kryetari i Bashkisë Vicente Almudéver Simó
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.6 km2
Lartësia 16 m (m.n.d.)
Popullsia 1014 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Fortaleñero/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46418
Koordinatat 39° 11′ 0″ Veri

0° 18′ 51″ Perëndim

Faqja Zyrtare Webfaqja zyrtare


Fortaleny është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera Baixa, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Fortaleny ka 1014 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 4.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]