Xeresa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Xeresa
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Xeresa is located in Spanjë
Xeresa
Xeresa

Koordinatat: 39°0′35″V 0°13′6″P / 39.00972°V 0.21833°P / 39.00972; -0.21833

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Safor
Kryetari i Bashkisë Tomàs Ferrandis i Moscardó
Partia BNV
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.9 km2
Lartësia 30 m (m.n.d.)
Popullsia 2221 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Xeresà, xeresana
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46790
Koordinatat 39° 0′ 35″ Veri

0° 13′ 6″ Perëndim

Faqja Zyrtare Webfaqja zyrtare


Xeresa është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Safor, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Xeresa ka 2221 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 16.9 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]