Chera, Valencia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Chera, Valencia
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Chera, Valencia is located in Spanjë
Chera, Valencia
Chera, Valencia

Koordinatat: 39°35′29″V 0°58′32″P / 39.59139°V 0.97556°P / 39.59139; -0.97556

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Requena-Utiel
Kryetari i Bashkisë Alejandro Portero Igual PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 54.5 km2
Lartësia 600 m (m.n.d.)
Popullsia 664 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit cherano/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46350
Koordinatat 39° 35′ 29″ Veri

0° 58′ 32″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.chera.es


Chera, Valencia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Requena-Utiel, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Chera, Valencia ka 664 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 54.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]