Aras de los Olmos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aras de los Olmos
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Aras de los Olmos is located in Spanjë
Aras de los Olmos
Aras de los Olmos

Koordinatat: 39°55′32″V 1°8′1″P / 39.92556°V 1.13361°P / 39.92556; -1.13361

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Los Serranos
Kryetari i Bashkisë José Antonio Álvaro Pamplona
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 76 km2
Lartësia 936 m (m.n.d.)
Popullsia 427 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Areño/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46179
Koordinatat 39° 55′ 32″ Veri

1° 8′ 1″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.arasdelosolmos.org


Aras de los Olmos është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Los Serranos, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Aras de los Olmos ka 427 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 76 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]