Catadau

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Catadau
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Catadau is located in Spanjë
Catadau
Catadau

Koordinatat: 39°16′33″V 0°34′11″P / 39.27583°V 0.56972°P / 39.27583; -0.56972

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Ribera Alta
Kryetari i Bashkisë Rafael Pellicer Esteve
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 35.5 km2
Lartësia 94 m (m.n.d.)
Popullsia 2649 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Catadauino/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46196
Koordinatat 39° 16′ 33″ Veri

0° 34′ 11″ Perëndim

Faqja Zyrtare Webfaqja zyrtare


Catadau është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera Alta, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Catadau ka 2649 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 35.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]