Benissuera

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Benissuera
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Benissuera is located in Spanjë
Benissuera
Benissuera

Koordinatat: 38°54′47″V 0°28′41″P / 38.91306°V 0.47806°P / 38.91306; -0.47806

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Vall d'Albaida
Kryetari i Bashkisë María Lirios Pla Benet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.1 km2
Lartësia 200 m (m.n.d.)
Popullsia 192 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Benissuerà, benissuerana
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46839
Koordinatat 38° 54′ 47″ Veri

0° 28′ 41″ Perëndim

Faqja Zyrtare Webfaqja zyrtare


Benissuera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vall d'Albaida, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Benissuera ka 192 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 2.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]