Jalance

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jalance
Komunë
Vendndodhja
Jalance is located in Spanjë
Jalance
Jalance

Koordinatat: 39°11′32″V 1°4′36″P / 39.19222°V 1.07667°P / 39.19222; -1.07667

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Valle de Cofrentes
Kryetari i Bashkisë Ángel Abel Navarro Navarro
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 94.8 km2
Lartësia 453 m (m.n.d.)
Popullsia 1052 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Jalancino/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46624
Koordinatat 39° 11′ 32″ Veri

1° 4′ 36″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.gva.es/jalance


Jalance është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Valle de Cofrentes, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Jalance ka 1052 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 94.8 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]