Bèlgida

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bèlgida
Komunë
Vendndodhja
Bèlgida is located in Spanjë
Bèlgida
Bèlgida

Koordinatat: 38°51′35″V 0°28′26″P / 38.85972°V 0.47389°P / 38.85972; -0.47389

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Vall d'Albaida
Kryetari i Bashkisë Carolina Alfonso Boix
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.3 km2
Lartësia 264 m (m.n.d.)
Popullsia 701 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Belgidà, belgidana
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46868
Koordinatat 38° 51′ 35″ Veri

0° 28′ 26″ Perëndim

Faqja Zyrtare {{URL|example.com|optional display text}}


Bèlgida është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vall d'Albaida, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Bèlgida ka 701 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 17.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]