Albaida, Valencia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Albaida, Valencia
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Albaida, Valencia is located in Spanjë
Albaida, Valencia
Albaida, Valencia

Koordinatat: 38°50′13″V 0°30′56″P / 38.83694°V 0.51556°P / 38.83694; -0.51556

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Vall d'Albaida
Kryetari i Bashkisë Josep Antoni Albert i Quilis (2011)
Partia Bloc Albaida
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 35.41 km2
Lartësia 315 m (m.n.d.)
Popullsia 6420 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Albaidí, albaidina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46860
Koordinatat 38° 50′ 13″ Veri

0° 30′ 56″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.albaida.org


Albaida, Valencia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vall d'Albaida, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Albaida, Valencia ka 6420 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 35.41 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]