Carlet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Carlet
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Carlet is located in Spanjë
Carlet
Carlet

Koordinatat: 39°13′35″V 0°31′16″P / 39.22639°V 0.52111°P / 39.22639; -0.52111

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Ribera Alta
Kryetari i Bashkisë Mª Ángeles Crespo Martínez
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 45.6 km2
Lartësia 48 m (m.n.d.)
Popullsia 15366 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Carletí, carletina
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46240
Koordinatat 39° 13′ 35″ Veri

0° 31′ 16″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.carletciutat.com


Carlet është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera Alta, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Carlet ka 15366 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 45.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]