Benigànim

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Benigànim
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Benigànim is located in Spanjë
Benigànim
Benigànim

Koordinatat: 38°56′35″V 0°26′36″P / 38.94306°V 0.44333°P / 38.94306; -0.44333

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Vall d'Albaida
Kryetari i Bashkisë Juan Antonio Puchades Arce
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 33.4 km2
Lartësia 120 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46830
Koordinatat 38° 56′ 35″ Veri

0° 26′ 36″ Perëndim

Faqja Zyrtare Webfaqja zyrtare


Benigànim është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vall d'Albaida, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Benigànim ka 6366 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 33.4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]