Beniflá

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Beniflà)
Jump to navigation Jump to search
Beniflá
Komunë
Vendndodhja
Beniflá is located in Spanjë
Beniflá
Beniflá

Koordinatat: 38°55′44″V 0°11′21″P / 38.92889°V 0.18917°P / 38.92889; -0.18917

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Safor
Kryetari i Bashkisë Salvador Castella Navarro
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 0.6 km2
Lartësia 50 m (m.n.d.)
Popullsia 396 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Beniflater, beniflatera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46722
Koordinatat 38° 55′ 44″ Veri

0° 11′ 21″ Perëndim

Faqja Zyrtare Webfaqja zyrtare


Beniflá është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Safor, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Beniflá ka 396 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 0.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]