Albalat dels Tarongers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Albalat dels Tarongers
Komunë
Stema_figuraBandera d'Albalat dels Tarongers.svg
Vendndodhja
Albalat dels Tarongers is located in Spanjë
Albalat dels Tarongers
Albalat dels Tarongers

Koordinatat: 39°42′10″V 0°20′16″P / 39.70278°V 0.33778°P / 39.70278; -0.33778

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Camp de Morvedre
Kryetari i Bashkisë Filiberto Miguel Prats Asensi (2011)
Partia PPCV
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.35 km2
Lartësia 96 m (m.n.d.)
Popullsia 1121 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Albalatà, Albalatana
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46591
Koordinatat 39° 42′ 10″ Veri

0° 20′ 16″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.albalatdelstarongers.net


Albalat dels Tarongers është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Camp de Morvedre, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Albalat dels Tarongers ka 1121 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 21.35 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]