Castellonet de la Conquesta

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Castellonet de la Conquesta
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Castellonet de la Conquesta is located in Spanjë
Castellonet de la Conquesta
Castellonet de la Conquesta

Koordinatat: 38°54′50″V 0°15′51″P / 38.91389°V 0.26417°P / 38.91389; -0.26417

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Safor
Kryetari i Bashkisë Rafael Pablo Sjöblom Martínez
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.4 km2
Lartësia 175 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46726
Koordinatat 38° 54′ 50″ Veri

0° 15′ 51″ Perëndim

Faqja Zyrtare Webfaqja zyrtare


Castellonet de la Conquesta është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Safor, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Castellonet de la Conquesta ka 164 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 5.4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]