Almàssera

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Almàssera
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Almàssera is located in Spanjë
Almàssera
Almàssera

Koordinatat: 39°30′42″V 0°21′22″P / 39.51167°V 0.35611°P / 39.51167; -0.35611

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Horta Nord
Kryetari i Bashkisë Laura Roig Panach (2011)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.7 km2
Lartësia 10 m (m.n.d.)
Popullsia 7.250 banorë
Dendësia 2.7 (7.0/sq mi) banorë/km2
Të dhëna të tjera
Vendasit almasserins, rabosos
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46132
Koordinatat 39° 30′ 42″ Veri

0° 21′ 22″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.almassera.es


Almàssera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Horta Nord, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Almàssera ka 7.250 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 2.7 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]