Bellús

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bellús
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Bellús is located in Spanjë
Bellús
Bellús

Koordinatat: 38°56′43″V 0°29′14″P / 38.94528°V 0.48722°P / 38.94528; -0.48722

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Vall d'Albaida
Kryetari i Bashkisë Joan Vicent García Monzó
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.5 km2
Lartësia 180 m (m.n.d.)
Popullsia 385 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Bellusser, bellussera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46839
Koordinatat 38° 56′ 43″ Veri

0° 29′ 14″ Perëndim

Faqja Zyrtare Faqja zyrtare


Bellús është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vall d'Albaida, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Bellús ka 385 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 9.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]