Benifaió

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Benifaió
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Benifaió is located in Spanjë
Benifaió
Benifaió

Koordinatat: 39°17′5″V 0°25′41″P / 39.28472°V 0.42806°P / 39.28472; -0.42806

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Ribera Alta
Kryetari i Bashkisë Mª Desamparados Arcis Martínez
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.1 km2
Lartësia 35 m (m.n.d.)
Popullsia 12119 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1250
Vendasit Benifaioner, benifaionera (Valencian language)
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46450
Koordinatat 39° 17′ 5″ Veri

0° 25′ 41″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.benifaio.es


Benifaió është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera Alta, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Benifaió ka 12119 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 20.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]