Andilla

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Andilla
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Andilla is located in Spanjë
Andilla
Andilla

Koordinatat: 39°50′10″V 0°48′54″P / 39.83611°V 0.81500°P / 39.83611; -0.81500

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Los Serranos
Kryetari i Bashkisë Celestino M. Perales Gálvez
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 142.8 km2
Lartësia 895 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46170
Koordinatat 39° 50′ 10″ Veri

0° 48′ 54″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.andilla.es


Andilla është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Los Serranos, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Andilla ka 300 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 142.8 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]