Anna, Valencia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Anna, Valencia
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Anna, Valencia is located in Spanjë
Anna, Valencia
Anna, Valencia

Koordinatat: 39°1′20″V 0°38′41″P / 39.02222°V 0.64472°P / 39.02222; -0.64472

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Canal de Navarrés
Kryetari i Bashkisë Pilar T. Sarrión Ponce (2007)
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.4 km2
Lartësia 197 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46820
Koordinatat 39° 1′ 20″ Veri

0° 38′ 41″ Perëndim

Faqja Zyrtare {{URL|example.com|optional display text}}


Anna, Valencia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Canal de Navarrés, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Anna, Valencia ka 2753 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 21.4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]