La Granja de la Costera

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Granja de la Costera
Komunë
Stema_figuraBandera de la Granja de la Costera.svg
Vendndodhja
La Granja de la Costera is located in Spanjë
La Granja de la Costera
La Granja de la Costera

Koordinatat: 38°59′45″V 0°33′26″P / 38.99583°V 0.55722°P / 38.99583; -0.55722

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Costera
Kryetari i Bashkisë Carlos Garrido Calabuig
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 0.8 km2
Lartësia 98 m (m.n.d.)
Popullsia 342 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Granjero/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46814
Koordinatat 38° 59′ 45″ Veri

0° 33′ 26″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.lagranjadelacostera.es


La Granja de la Costera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Costera, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. La Granja de la Costera ka 342 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 0.8 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]