Gátova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gátova
Komunë
Vendndodhja
Gátova is located in Spanjë
Gátova
Gátova

Koordinatat: 39°46′10″V 0°31′16″P / 39.76944°V 0.52111°P / 39.76944; -0.52111

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Camp de Túria
Kryetari i Bashkisë Leopoldo Romero Llima
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 30.4 km2
Lartësia 560 m (m.n.d.)
Popullsia 478 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Gatovero, ra
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46169
Koordinatat 39° 46′ 10″ Veri

0° 31′ 16″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.gva.es/gatova


Gátova është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Camp de Túria, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Gátova ka 478 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 30.4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]