Casas Altas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Casas Altas
Komunë
Stema_figuraBandera de Casas Altas.svg
Vendndodhja
Casas Altas is located in Spanjë
Casas Altas
Casas Altas

Koordinatat: 40°2′22″V 1°15′46″P / 40.03944°V 1.26278°P / 40.03944; -1.26278

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Rincón de Ademuz
Kryetari i Bashkisë Manuel Sánchez Sánchez
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.9 km2
Lartësia 680 m (m.n.d.)
Popullsia 188 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Casasaltero, casasaltera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46147
Koordinatat 40° 2′ 22″ Veri

1° 15′ 46″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.casasaltas.es


Casas Altas është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Rincón de Ademuz, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Casas Altas ka 188 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 15.9 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]