Higueruelas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Higueruelas
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Higueruelas is located in Spanjë
Higueruelas
Higueruelas

Koordinatat: 39°47′22″V 0°51′38″P / 39.78944°V 0.86056°P / 39.78944; -0.86056

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Los Serranos
Kryetari i Bashkisë Juan José Solaz Cortés
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.8 km2
Lartësia 725 m (m.n.d.)
Popullsia 520 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Higueruelano/a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46170
Koordinatat 39° 47′ 22″ Veri

0° 51′ 38″ Perëndim

Faqja Zyrtare [1]


Higueruelas është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Los Serranos, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Higueruelas ka 520 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 18.8 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]