Beniarjó

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beniarjó
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Beniarjó is located in Spanjë
Beniarjó
Beniarjó

Koordinatat: 38°55′58″V 0°11′16″P / 38.93278°V 0.18778°P / 38.93278; -0.18778

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Safor
Kryetari i Bashkisë Salvador Manuel Enguix Morant
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.8 km2
Lartësia 48 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46722
Koordinatat 38° 55′ 58″ Veri

0° 11′ 16″ Perëndim

Faqja Zyrtare Webfaqja zyrtare


Beniarjó është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Safor, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Beniarjó ka 1759 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 2.8 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]