Caudete de las Fuentes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Caudete de las Fuentes
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Caudete de las Fuentes is located in Spanjë
Caudete de las Fuentes
Caudete de las Fuentes

Koordinatat: 39°33′30″V 1°16′43″P / 39.55833°V 1.27861°P / 39.55833; -1.27861

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Requena-Utiel
Kryetari i Bashkisë Rafael Cerveró Vicente
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 34.6 km2
Lartësia 771 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46315
Koordinatat 39° 33′ 30″ Veri

1° 16′ 43″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.caudetedelasfuentes.es


Caudete de las Fuentes është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Requena-Utiel, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Caudete de Sukhbir las Fuentes ka 796 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe sukhbir prej 34.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]