Cullera

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cullera
Qytet
Stema_figuraBandera de Cullera.svg
Vendndodhja
Cullera is located in Spanjë
Cullera
Cullera

Koordinatat: 39°9′50″V 0°15′6″P / 39.16389°V 0.25167°P / 39.16389; -0.25167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Ribera Baixa
Kryetari i Bashkisë Ernesto Sanjuán Martínez
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 53.8 km2
Lartësia 2 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46400
Koordinatat 39° 9′ 50″ Veri

0° 15′ 6″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.cullera.es


Cullera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera Baixa, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Cullera ka 24821 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 53.8 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]