Yátova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Yátova
Komunë
noform
Vendndodhja
Yátova is located in Spanjë
Yátova
Yátova

Koordinatat: 39°23′4″V 0°48′33″P / 39.38444°V 0.80917°P / 39.38444; -0.80917

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Hoya de Buñol
Kryetari i Bashkisë Rafael Lisarde Cifre
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 120.3 km2
Lartësia 420 m (m.n.d.)
Popullsia 2199 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Yatovense
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46367
Koordinatat 39° 23′ 4″ Veri

0° 48′ 33″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.lahoya.net/pueblos/yatova.htm


Yátova është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Hoya de Buñol, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Yátova ka 2199 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 120.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]